اوقات شرعی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

پیوست فرهنگی طرح های اقتصادی و معیشتی به حاشیه رانده نشود

یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 ساعت 08:29

حجت الاسلام سید مهدی قریشی امام جمعه ارومیه در جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی افزود: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر وجود پیوست فرهنگی در طرح های مختلف، مسئولان باید توجه لازم را داشته باشند و این پیوست در طرح های اقتصادی و معیشتی به حاشیه رانده نشود.

وی با بیان اینکه محور همه مسائل معیشتی و اقتصادی، فرهنگ است و با توجه به ضرورت اقتصاد و معیشت خانواده ها در دنیای امروز نباید از فرهنگ غفلت شود اضافه کرد: در معرفی افراد موفق در اقتصاد و کسب و کار نیز باید به اقدامات فرهنگی آنها توجه و به مردم در خصوص موفقیت اقتصادی با پیشینه فرهنگی اطلاع رسانی شود.

حجت الاسلام قریشی عنوان کرد: نباید مباحث فرهنگی در حاشیه قرار گیرد بلکه در معرفی واحدهای تولیدی بخش های فرهنگی آن نیز باید در متن موفقیت ها ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: اگر همه توجه مسئولان به معیشت و اقتصاد جامعه معطوف شود و فرهنگ در این میان مورد بی مهری قرار گیرد، شاهد پسرفت فرهنگی خواهیم بود.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه در تفرجگاه های ارومیه به ویژه تفرجگاه بند، پیوست فرهنگی لحاظ نشده است، ادامه داد: فضای این مکان طوری است که نمی توان با اعضای خانواده در آنجا وقت گذراند و این برای شهر بزرگی نظیر ارومیه مناسب نیست.

وی گفت: در موضوعات دیگری نظیر تله کابین، شهربازی ارومیه و حتی برخی از نمایشگاه های پوشاک و صنعت نیز تمام تلاش ها به انجام کار معطوف شده و هیچ پیوست فرهنگی برای این طرح ها در نظر گرفته نشده که این یک آسیب جدی است.

وی با اشاره به اینکه در دنیای امروز پیش از تولید کالاهای جدید، ابتدا فرهنگسازی برای استفاده از آن کالا انجام می شود، افزود: این امر راز موفقیت کشورهای پیشرفته است ولی ما هنوز در این خصوص کار خاصی انجام نداده ایم.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: افراد یا نهادهایی که می خواهند مراکز تفریحی و گردشگری راه اندازی کنند، ابتدا باید پیوست فرهنگی آن را ارائه دهند و سپس به فکر اجرای طرح با لحاظ کردن پیوست فرهنگی باشند.

خواندن 347 دفعه

سخنرانی های مهم

فیلم‌ها و تصاویر منتخب