اوقات شرعی

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، از اعزام ۹۰۰ نفر مبلغ و مبلغه ی دینی همزمان با ماه مبارک رمضان به مناطق مختلف استان خبر داد.

900نفر مبلغ در ماه مبارک رمضان به مناطق مختلف آذربایجان غربی اعزام خواهند شد

چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 ساعت 12:18

به گزارش روابط عمومی اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام محمد داداش زاده،

روز شنبه ۱۵ اردیبشهت ماه سال ۹۷ در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان ۹۰۰ نفر مبلغ و مبلغه برای تبیین و تشریح آموزه های دینی و قرآنی به مناطق مختلف شهری و روستایی استان اعزام می شوند افزود: از این تعداد ۷۰۰ نفر از آنها مبلغ و ۲۰۰ نفر نیز از خواهران مبلغه هستند که به مساجد شهری و روستایی استان جهت تبلیغ دین اسلام اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: مبلغان دینی در ماه مبارک رمضان علاوه بر فعالیت‌های سنتی، فرهنگی و تبلیغی از قبیل اقامه ی نماز، برگزاری مراسم دعا، سخنرانی و نیایش به اموری همچون تبلیغ چهره به چهره، برگزاری کلاس‌های آموزشی روخوانی و روانخوانی و تفسیر قرآن می‌پردازند تا نسبت به آگاه سازی و بالابردن اطلاعات دینی مردم اقدام کنند.

حجت‌الاسلام داداش زاده با بیان اینکه باید رهنمودهای قرآن در اندیشه و زندگی مردم جاری شود افزود: در این زمینه قاریان و حاملان قرآن نقش بسزایی می توانند ایفا کنند.که در راستای بهره مندی از آنها برپایی محافل انس با قرآن در رمضان امسال طرح ریزی شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اعزام مبلغان دینی و روحانیون به مساجد و ادارات برای اقامه ی نماز جماعت، تبلیغ و سخنرانی، برگزاری محافل انس با قرآن، مشارکت در برنامه ی جمع خوانی قرآن کریم در مصلی امام خمینی (ره) به صورت روزانه، برپایی نمایشگاه قرآنی را از جمله برنامه‌های اداره ی کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در این ماه پر فضیلت برشمرد.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، شهرالله، ضیافت الله، ماه تزکیه ی نفس، ماه نزول رحمت و آیات قرآن، ماه محاسبه نفس، استغفار و توبه، همچنین میهمانی الهی است اضافه کرد: در این ماه بندگان خدا بر سر سفره و خوان الهی میهمان هستند و سفره‌های معنوی گسترانده می‌شود و فضای تکایا، مساجد و منازل مومنان منور به نور قرآن می‌شوند.

حجت‌الاسلام داداش زاده با اشاره به اینکه در ارتباط با فضلیت ماه مبارک رمضان، خطبه ی پیامبر اسلام (ص) در آستانه ی حلول ماه مبارک رمضان بهترین معرفی‌ کننده ی این ماه است که ماه رمضان را ماه رحمت، برکت و مغفرت نامیده و فرمودند، «هدف از روزه گرفتن رسیدن به تقوای الهی است، تقوا بهترین زاد و توشه برای انسان بوده و تقوا ملاک برتری انسان است، برتری در نزد خداوند به مراتب درجات تقوای آنهاست و هرکس بیشتر تقوا داشته باشد نزد پروردگار برتر خواهد بود».

خواندن 13 دفعه

سخنرانی های مهم

فیلم‌ها و تصاویر منتخب