بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامت (40)

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: مصرف هشت قلم آنتی بیوتیک پرهزینه در استان ساماندهی می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ،عدم پرداخت بدهی ها توسط بیمه های تجاری را موجب بروز مشکلاتی در ارائه خدمات درمانی رایگان به مصدومین تصادفات رانندگی عنوان کرد.

این مطلب را رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا عنوان کرد.

 

دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان که در جلسه ای با حضور استاندار آذربایجان غربی و معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی 26 دی ماه 1396 شرکت کرده بود در گفتگویی با پایگاه خبری وب دا گفت : این جلسه برای پیگیری های مربوط به پروژه های عرصه سلامت در سفر دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت متبوع به استان برگزار شد .

وی افزود : در این جلسه آقای شهریاری استاندار گرانقدر ضمن اظهار رضایت از پروژه های در دست احداث حوزه سلامت استان بر ادامه روند تکمیل و تجهیز این پروژه ها تاکید کرده و معتقدند که سلامت مردم موجب سلامت جامعه و توسعه پايدار است و امري است حاكميتي  كه دولت به آن اهتمام ويژه كرده و دارد و ما هم  برای به انجام رساندن این اقدامات مهم ، کمک مي کنیم .

دکتر آقازاده در ادامه گفت : بر خود وظیفه می دانم از همراهی و پیگیری های استاندار محترم و حضورشان در این جلسه که مایه قوت قلب تلاشگران عرصه سلامت است سپاسگزاری نمایم .

رئیس دانشگاه در ادامه اضافه کرد : جلسه بسیار پر باری با حضور معاون درمان وزارت داشتیم و  موافقتهای لازم در خصوص ادامه احداث فاز دوم پروژه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ، پروژه توسعه بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب و تجهیز این بیمارستان ، تجهیز کلینیک و دی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تدبیر ، انجام اصلاحات در سیستم تاسیساتی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد از جمله جایگزینی چیلر ، دیگهای بخار ، ژنراتور ، آسانسور ، تجهیزات CSR و اکسیژن ساز آن بیمارستان ، راه اندازی تختخهای ویژه در نقده و پیرانشهر ، تجهيزتوسعه  بيمارستان های مطهري و امام خميني (ره) اروميه ، تجهيز كلينيك هاي ويژه و مراكز پايش سرطان در استان أخذ گرديد.

دکتر آقازاده در ادامه گفت : بر خود وظیفه می دانم از همراهی و پیگیری های استاندار محترم و حضورشان در این جلسه که مایه قوت قلب تلاشگران عرصه سلامت است سپاسگزاری نمایم  .

دکتر آقازاده تصریح کرد : هدف ما خدمت به مردم است و تلاشگران عرصه سلامت بصورت جهادی و بی هیچ منتی در جهت ارتقای سلامت و رفع کمبود های حوزه های مختلف بهداشتی درمانی و آموزشي در حال انجام وظیفه می باشند و ما به این خدمت افتخار می کنیم .

وی همچنین تاکید کرد : بی تردید اقدامات انجام یافته در طی این چند سال اخیر در حوزه سلامت علاوه بر اینکه توانسته موجب ارتقای شاخصهای سلامت استان گردد بلکه با ادامه این روند و بهره برداری از پروژه های مربوطه از نظر شاخص ها وضعیت بهتری را نیز خواهیم داشت و آینده درخشانی در عرصه های بهداشتی ، درمانی ، آموزشی و پزوهشی استان رقم خواهد خورد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان افزود : تمامی افتخارات عرصه سلامت مرهون تلاش جمعی مجموعه مدیریتی دانشگاه و همکاران گرانقدر در تمامی واحد های تابعه و همچنین همراهی و همگامی مقام عالی سابق و فعلی استان ، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ، شهرداریها، فرمانداریها و تمامی سازمانها اعم از نظامی ، انتظامی امنیتی، نظارتي ، خيرين سلامت و سایر ارگانها می باشد که از همه سپاسگزاریم .

گفتنی است دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه 13 و 14 دی ماه 1396 با حضور در استان آذربایجان غربی ضمن افتتاح 50 دستگاه آمبولانس در استان و همچنین سی تی اسکن 16 اسلایس و پیشرفته پیرانشهر از پروژه های مهاباد ، میاندوآب، نقده و ارومیه بازدید داشته و از اقدامات بسیار گسترده دانشگاه با اجرای پروژه های عدیده و در برخی موارد منحصر به فرد در کشور اظهار شگفتی و رضایت نموده و قولهایی مبنی بر تکمیل این پروژه ها داده بود که در این جلسه مورد پیگیری مسئولین ذیربط قرار گرفت و دستورات مساعدی صادر نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ،

گروه پزشکی و دندانپزشکی امام علی (ع) سپاه پلدشت به مناطق و روستاهای مرزی پلدشت جهت ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی اعزام شدند.

سخنرانی های مهم

فیلم‌ها و تصاویر منتخب