معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: عصر شعر «ریحانه ی آفرینش» همزمان با ولادت باسعادت حضرت زهرا (س) در ارومیه برگزار خواهد شد.

عصر شعر «ریحانه ی آفرینش» همزمان با ولادت باسعادت حضرت زهرا (س) در ارومیه برگزار خواهد شد

یکشنبه, 13 اسفند 1396 ساعت 13:50

به گزارش روابط عمومی اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام حسینی، روز چهارشنبه نهم اسفندماه سال ۹۶ در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی ضمن بیان این مطلب افزود:

همزمان با بیستم جمادی الثانی، هیجدهم اسفندماه سال ۹۶ سالروز ولادت باسعادت دردانه ی نبی مکرم اسلام (ص)، حضرت زهرای مرضیه (س)، عصر شعر با عنوان «ریحانه ی آفرینش» با همکاری اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان و حوزه ی هنری آذربایجان غربی، در محل سالن اجتماعات این حوزه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این مراسم شعرای آئینی، پیشکسوتان و شعرای متعهد استانی و کشوری، هنرمندان موسیقی سنتی آذربایجان «عاشیقی»، همچنین شعرایی از کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان حضور خواهند داشت.

حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: همانطوری که در مراسم وفیات ائمه ی معصومین (ع) محزون شده و برای آن بزرگواران مراسم سوگواری برگزار می‌کنیم، ضرورت دارد در ایام ولادات امامان و معصومین (ع) نیز برنامه های شاد و مفرح اجرا کنیم، ولی بنظر می رسد متاسفانه تاکنون در این حوزه آن چنان که شایسته و بایسته است کار نشده و نیاز به فرهنگ سازی بیشتری دارد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان در پایان خاطرنشان ساخت: مقدمات برگزاری مراسم عصر شعر «ریحانه ی آفرینش» با تلاش شبانه روزی مسئولین و کارکنان تبلیغات اسلامی و حوزه ی هنری آذربایجان غربی، همچنین جمعی از هنرمندان متعهد ارومیه فراهم و آماده ی برگزاری است. امیدوارم این مراسم مخصوصاَ در این برهه ی حساس که گروهک تکفیری داعش به دستور اربابان آمریکایی، صهیونیستی و انگلیسی خود چهره ای خشن از اسلام و مسلمین را به نمایش گذاشته اند، بازتاب خوبی در داخل و خارج کشور داشته و بتوانیم اسلام واقعی و رعفت اسلامی را به جهانیان نشان دهیم.

خواندن 125 دفعه

سخنرانی های مهم

فیلم‌ها و تصاویر منتخب