پیام استاندار آذربایجان غربی به هموطنان آشوری و ارمنی استان

سه شنبه, 05 دی 1396 ساعت 08:53

استاندار آذربایجان غربی با صدور پیامی ، میلاد حضرت عیسی (ع) و آغاز سال 2018 میلادی را به هموطنان آشوری و ارمنی استان تبریک گفت:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم


هموطنان عزیز آشوری و ارمنی ساکن در استان آذربایجان غربی

 با اهدا سلام و تحیت

به مناسبت میلاد خجسته مبشر برگزیده بزرگ الهی حضرت عیسی (ع) و آغاز سال 2018 میلادی ، مراتب تبریکات صمیمانه خویش را به تمامی عزیزان مسیحی ساکن در استان آذربایجان غربی اعلام و از پیشگاه خدای مهربان در سال جدید برای همگان ، آرزوی سلامتی ، موفقیت و شادکامی دارم. 

مایه خرسندی است که شان رسالت حضرت عیسی بن مریم (ع) به عنوان منجی و راهبر ، در قالب فرامین دینی و اخلاقی آن بزرگوار مانند "با همگان مهربان باش و همسایه ات را مانند خویش دوست بدار " چشم انداز روابط انسانی سالم و اسباب زندگی اجتماعی آسوده و ثمربخشی را بنیان نهاده است . با وجود چنین رویکرد اعتقادی و رفتاری متعالی در ادیان الهی است که می توان به رستگاری و نجات همه انسانها از گمراهی و ضلالت امیدوار بود . بی شک جوامع انسانی امروز به تعالیم انسان ساز آن حضرت برای استوار ساختن اساس زندگی اجتماعی مطلوب بصورت " نفی خشونت " و "هم زیستی مسالمت آمیز"بیشتر نیازمند است.


جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد به عنوان کشور دارای تکثر قومی و دینی ، حافظ و مدافع حقوق پیروان همه ادیان الهی است . این افتخار بیش از هر جای دیگر ، بر پیشانی مردم استان آذربایجان غربی که محل سکونت و زندگی پیروان ادیان مختلف اعم از مسلمان ، مسیحی ، یهودی و زرتشتی در طول تاریخ بوده است می درخشد . ما همواره بر خود فرض می دانیم به عنوان فرزندان و وراث نیاکان نیک اندیش ، چنین میراث ، تایریخی فرهنگی گرانبها را حفظ و بر غنای آن بیفزاییم.

 در خاتمه فرصت را مغتم شمرده یاد و خاطره همه شهیدان ، آزادگان و جانبازان والامقام جامعه مسیحیان و خانواده های عزیز آنان و همچنین مسیحیان هم استانی مقیم سایر کشورها را گرامی میداریم.

 

 
   محمدمهدی شهریاری  

 استاندار آذربایجان غربی

خواندن 187 دفعه

سخنرانی های مهم

فیلم‌ها و تصاویر منتخب