مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امروز ما را به‌عنوان شیعه عزا می شناسند، گفت: باید نسبت به برگزاری مجالس شادی اهتمام بورزیم.

تشکل های دینی نسبت به برگزاری مجالس شادی اهتمام بورزند

یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 11:38

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، رضا معممی مقدم صبح پنج شنبه در همایش استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسب های مذهبی خراسان جنوبی بیان کرد:

نهادینه سازی احکام و اخلاق و بسط آن به توحید موحدانه از مهم ترین وظایف این ستاد است.

وی با بیان اینکه این ستاد برای صیانت از حقیقت و فلسفه وجودی مناسبت های مذهبی تشکیل شده است، افزود: همچنین پرهیز از خرافات در مجالس مذهبی از کارکرد های این ستاد است.

معممی مقدم بیان کرد: یک هئیت مذهبی طراز انقلاب باید آگاهی بخش، امیدوار کننده، وحدت آفرین، بیدارگر و در چهارچوب شرع باشد.

وی با بیان اینکه یک هئیت مذهبی طراز باید ما را به ظهور امامعصر(عج) امیدوار کند، افزود: همچنین باید مبتنی بر احکام اولیه و ثانویه فقه اسلامی باشد.

معممی مقدم بیان کرد: ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسب های مذهبی به دنبال برگزاری مراسم بر اساس محکمات دینی است.

چالش هدف پنداشتن عزاداری پیش روی جامعه

مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: این ستاد با عمر ۱۰ ساله خود توفیقات زیادی داشته که باید روز به روز بر آن افزوده شود.

وی با بیان اینکه رهبری دو بار از عملکرد هیئت های مذهبی و شور و شعور به وجود آمده در مناسب های مذهبی تقدیر کردند، گفت: ارتقاء اشعار آیینی و برگزاری مراسم باشکوه از جمله عملکرد این ستاد بوده است.
معممی مقدم با بیان اینکه عمده چالش امروز، هدف پنداشتن عزاداری ها است، افزود: وقتی عزاداری را یک هدف بدانیم دچار چالش هایی می شویم که ما را از اصل دور می‌کند.

وی ادامه داد: اگر عزاداری را هدف بدانیم، مخاطب مجالس به فکر فرو نمی رود بلکه به حس فرو می رود.
مدیرکل تشکل های دینی تبلیغات اسلامی و مراکز فرهنگی بیان کرد: امروز باید نسبت به احیای جشن های سرود و شادی اهتمام بورزیم.

ضرورت توجه هیئت ها به نذر فرهنگی

مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر ما را به‌عنوان شیعه عزا می شناسند، افزود: تعالیم و تربیت دینی از بستر مجالس شادی هم می تواند به جامعه تزریق شود.

معممی مقدم با تاکید بر اینکه امروز تشکل های دینی نسبت به برخی از آسیب های اجتماعی باید اصلاح گری داشته باشند، گفت: باید آسیب های

اجتماعی موجود در جامعه را جدی بگیریم.

وی با بیان اینکه باید جایگاه بانوان و آقایان در مجالس و اجتماع ها تفکیک شود، افزود: همچنین باید تشکیل مجمع خیرین قرآن و عترت مورد توجه قرار گیرد.

معممی مقدم خواستار توجه هیئت های مذهبی به نذر فرهنگی شد و بیان کرد: اگر بنا است تفکر و نهضت امام حسین(ع) در جامعه نهادینه شود باید به بسط و گسترش فعالیت های قرآنی در جامعه توجه شود.

وی بیان کرد: هر دستگاه عضو ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی باید از اعتبار سالانه خود، برای این ستاد پول بگذارند.

خواندن 131 دفعه

سخنرانی های مهم

فیلم‌ها و تصاویر منتخب