ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
54.81.220.239
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
880
  بازدید دیروز :
566
   افراد آنلاین :
11
   بازدید ماه جاری :
25924
   بازدید ماه گذشته :
55327
   بازدید کل :
233058

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

اسلام مسلمانان را امت واحده خوانده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، به مناسبت فرارسیدن «هفته ی وحدت» گفت: امروزه وحدت میان مسلمانان و اتحاد بین فرق اسلامی امری لازم و ضرروی است.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام محمد داداش زاده، روز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه سال ۹۷ در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول و هفته‌ی وحدت بیان داشت: فاصله‌ی بین ۱۲ ربیع الاول که سالگرد ولادت پیامبراکرم (ص) بنابر روایات اهل سنت تا ۱۷ ربیع الاول که تاریخ ولادت آن حضرت بنابر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی (ره)، به‌عنوان «هفته‌ی وحدت» نامگذاری شده است.

وی درخصوص علت نامگذاری «هفته‌ی وحدت» بیان داشت: پیروزی انقلاب اسلامی در سایه‌ی وحدت اقشار مختلف مردم ایران به تحقق پیوست و در سطح بین‌المللی نیز موجبات وحدت ملل مسلمان را فراهم آورد، دشمنان انقلاب هم که پیروزی بزرگ ملت سلحشور ایران را خطری برای منافع نامشروع خود درجهت چپاول کشورمان می دیدند از دو طریق درصدد جلوگیری از وحدت رو به رشد ملت های اسلامی بر آمدند، یکی توطئه‌ی تقویت تعصب نژادی، قومی و طایفه‌ای یا همان «ملی گرایی» و دومی دسیسه ی تحریک تعصبات فرقه ای یا همان ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: امام خمینی (ره) در واکنش به این سیاست خصمانه‌ی دشمنان فرمودند: «از ملی گرایی خطرناک تر و غم انگیزتر، ایجاد اختلاف بین برادران و خواهران شیعی و سنی و القای تبلیغات فتنه انگیز و دشمن ساز بین برادران اسلامی است.

به حول و قوه ی الهی در انقلاب اسلامی ایران هیچ اختلافی بین دو طایفه وجود ندارد و همه با دوستی و اخوت در کنار هم زندگی می‌کنند، اهل سنت که در ایران جمعیتش بی شمارند و در اطراف و اکناف کشور زندگی می‌کنند و دارای علما و مشایخ بسیاری هستند با ما برادر و ما با آنها برادر و برابریم و آنان با نغمه‌های نفاق که بعضی جنایتکاران و وابستگان به صهیونیسم و آمریکا ساز کرده‌اند، مخالف هستنند.

برادران اهل سنت در کشور اسلامی بدانند که عمال وابسته به قدرت‌های شیطانی بزرگ خیرخواه مسلمین و اسلام نیستند و لازم است مسلمانان از آنان تبری کنند و به تبلیغات نفاق افکنانه‌ی آنان گوش فرا ندهند. من دست برادری به تمام مسلمانان متعهد جهان می دهم».

حجت‌الاسلام داداش زاده اظهار داشت: بر این اساس چون روز ولادت پیامبراکرم (ص) طبق روایات شیعه ۱۷ ربیع الاول و طبق روایات برادران اهل سنت ۱۲ ربیع الاول است و برگزاری دو جشن چندان خوشایند نیست، در ۶ آذر ۱۳۶۰ بنیانگذار فقید نظام اسلامی کشورمان طی پیامی روزهای دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول هر سال قمری را به‌عنوان «هفته‌ی وحدت» اعلام فرمودند تا در ایران و سراسر جهان اسلام با تشکیل اجتماعات عظیم و کنگره ی اسلامی، همچنین مراسم جشن و سرور، ضمن تحکیم وحدت و برادری اسلامی، به پیشبرد انقلاب جهانی اسلام کمک شود، از آن زمان تاکنون در ایران و سایر کشورهای اسلامی هفته ی وحدت با شکوه هرچه تمامتر برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: اسلام مسلمانان را امت واحده خوانده‌ است و مؤمنان برادر یکدیگر معرفی شده‌اند، بنابراین اختلاف در پاره ای از مسائل مانع اخوت اسلامی و وحدت مسلمانان نمی شود. وقتی اسلام به مسلمانان سفارش می‌کند که با پیروان ادیان آسمانی و مکاتب دیگر بشری با عدل و مساوات رفتار شود و آنان را به مشترکات دینی توجه می‌دهد، آیا مسلمانان نباید با توجه به مشترکات دینی و کنار گذاشتن اختلافات با یکدیگر با مسالمت و عدل رفتار کنند؟ امروزه و در این برهه ی حساس وحدت میان مسلمانان و اتحاد بین فرق اسلامی امری لازم و ضرروی است. امام خمینی (ره) در این زمینه فرمودند، «امروز اختلاف بین ما تنها به نفع آنهایی است که نه به مذهب شیعه اعتقاد دارند و نه به مذهب حنفی و یا سایر فرق آنها، می خواهند نه این باشد نه آن، راه را این طور می‌دانند که بین شما و ما اختلاف بیندازند».
کلمات کلیدی پست

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی: اسلام مسلمانان را امت واحده خوانده است چهارشنبه ، 30 آبان 1397 - 2:08 بعد از ظهر
 ارومیه
 ریاست

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 2183


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790