Skip Navigation Linksصفحه اصلی : آرشیو موضوعی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
54.81.220.239
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
869
  بازدید دیروز :
566
   افراد آنلاین :
13
   بازدید ماه جاری :
25913
   بازدید ماه گذشته :
55327
   بازدید کل :
233047

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی:

مردم و مسئولین باید بیدار باشند و هوشیارانه دشمن را رصد کنند

بازگشت


* نظر رحمت خداوند به بنده خود در قیامت، لذت بالایی دارد و از نعمات معنوی آخرت محسوب می شود

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه اول نماز جمعه این هفته در ادامه مطالب هفته گذشته در مورد مسئله معاد با اشاره به اینکه انسان از نعمات مادی در دنیا لذت می‌برد و از بعضی مشکلات در دنیا عذاب می‌کشد گفت: دنیا هم به مانند آخرت دارای نعمات و عذاب‌های معنوی هست و این نعمات و عذاب‌ها بهتر و سخت‌تر از نعمات مادی است.

وی در ادامه گفت: در مساله آخرت نیز اینگونه استبرخی عذاب‌ها در آخرت مادی و برخی دیگر معنویو سوختن در آتش جهنم به مراتب بهتر از حسرت خوردن در قیامت است.

وی افزود: نعمات معنوی نیز در آخرت به همین شکل استو بودن در محضر پیامبر اکرم (ص) بهتر از پذیرایی‌های مختلف بهشتی است.

وی در ادامه با بیان حدیثی از امیرالمومنین علی علیه السلام تاکید کرد: انسان نباید به خاطر ارزش‌های کم برخی امور دنیوی اعتقاد و ایمان خود را بفروشد چرا که از مصیبت‌های بزرگ قیامت این است که خداوند به بندگانی که آخرت خود را به متاع ارزان در دنیا فروخته باشند نظر رحمت نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: این که خداوند نظر رحمتی به بندگانش داشته باشدلذت بالایی است و از نعمات معنوی آخرت به حساب می‌آید.

* خیرین همت و تلاش بیشتری برای بازسازی عتبات عالیات داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به هشتم ربیع‌الثانی سالروز ولادت امام حسن عسکری علیه‌السلام به گرامیداشت این ایام تاکید کرده و به بیان اهمیت مساله بازسازی عتبات عالیات پرداخت و گفت: بحمدالله کارهای خوبی در مورد این مساله در استان صورت گرفته و امیدواریم خیرین محترم در جشنواره‌ای که در استان برگزار خواهد شد همت و تلاش بیشتری برای بازسازی عتبات عالیات داشته باشند چرا که اهل‌بیت نماد غیرت هستند.

* مردم و مسئولین باید بیدار باشند و هوشیارانه دشمن را رصد کنند

امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرده و گفت: وضع امروز آمریکا در همه ابعاد اجتماعی دارای مشکل و فساد هستند و در لجن اقتصادی، عفت و شرارت قرار دارند.

وی در ادامه با یادآوری اتفاقات گذشته افزود: نباید فراموش کنیم که در ایام انتخاباتی آمریکا همین افرادی که در رأس امور کار آمریکا هستند همدیگر را متهم به بی‌عفتی می‌کردند و آبروی یکدیگر را می‌بردند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اینها همان‌هایی هستند که سالهاست مردم یمن را قتل عام می‌کنند و پشت پرده همه آنها آمریکاست و هیچ ارزشی برای انسانیت قائل نیست لذا ما باید دشمن را بشناسیم،رهبری هشدار دادند که باید حواسمان به دشمن باشد و اینان نیرنگ کارند و با اینکه به اتمام کار ایران در سال ۹۷تاکید داشتند ولی امکان دارد برنامه‌ها و فتنه‌هایشان برای سال ۹۸باشد.

وی افزود: مردم و مسئولین باید بیدار باشند و هوشیارانه دشمن را رصد کنند تا بحول قوه الهی دشمن را در ۲۲بهمن با حضور گسترده مردم ناامید گردانیم.

وی در ادامه با اشاره به روایاتی از امیرالمومنین علی علیه‌السلام گفت: باید بیدار باشیم و هوشیارانه عمل کنیم،دشمن ضعیف استو پشتوانه ما خداوند متعال است و قدرت با ماست،ایران در جبهه حق است و کافران در راه طاغوت و ظلم هستند و ما قوی هستیم چون خداوند صراحتاً در قرآن فرموده‌اند که پشتیبان و مدافع مؤمنان است.

وی خاطر نشان کرد: خداوند در قرآن فرموده که خائنان و ظالمان را ذلیل خواهد کرد، زحمت و فشار هست ولی باید در راه خدا تحمل کرد تا به پیروزی رسید.

وی افزود: رهبری فرمودند که افراد جامعه از مدیران و مسئولین تا مردم همه مسئول هستند و باید همگی در میدان باشند و نباشد کسانی که در این وضعیت آشفته بخواهند بدنبال منافع شخصی بروند و باید از طرف مسئولین رسیدگی و کنترل باشد و ما نیز باید کمک کنیمو خداوند وعده حق داده که حق پیروز است و ما باید در این راه باشیم تا پیروز شویم.

* رسانه ها و جراید بدانند، کسانی که به مقام معظم رهبری اهانت می‌کنند، مایه آبرو ریزی خود می‌شوند

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه خطبه دوم و در واکنش به اقدام اخیر روزنامه بهار در اهانت به مقام معظم رهبری گفت: در این زمینه رسانه‌ها، جراید و هر کس دیگر اگر بخواهد به اسلام، مقام معظم رهبری و دین توهین کند، خداوند، او را رسوا خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: خداوند مریضی این جماعت را آشکار خواهد کرد و خداوند می‌فرماید: "آیا کسانی که در قلبشان مرض و کینه نسبت به اسلام باشد فکر می‌کنند که خداوند مرض آن‌ها را آشکار نخواهد کرد".

وی افزود: کسانی که به این اهانت‌ها می‌پردازند توجه کنند و بدانند که مردم ما عاقل و بیدار هستند و چهل سال است که همه چیز را رصد می‌کنندلذا با یک عکس و نوشته نمی‌توانند به این کشور ضربه بزنند چرا که مردم نقشه و هدف همه این افراد را می‌دانند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: لذا بهتر است افرادی که اینگونه رفتار می‌کنند از این کار دست بردارند و طوری رفتار نکنند که مایه آبرو ریزی خود شوند.

منبع: sebghah.ir
کلمات کلیدی پست

نماز جمعه ارومیه نماینده ولی فقیه شنبه ، 24 آذر 1397 - 1:38 بعد از ظهر
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : نماز جمعه
کد پست : 2206


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790