Skip Navigation Linksصفحه اصلی : آرشیو موضوعی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
54.81.220.239
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
861
  بازدید دیروز :
566
   افراد آنلاین :
5
   بازدید ماه جاری :
25905
   بازدید ماه گذشته :
55327
   بازدید کل :
233039

سید مهدی قریشی در واکنش به سخنان برخی نمایندگان مجلس عنوان کرد:

جای تأسف دارد که عده ای غرب زد ه از تریبـون رسمی مجلس از آمریکا حمایت می کنند

بازگشت


روز قیامت روزیست که تمام اعمال حسابرسی خواهند شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ارومیه در خطبه های اول نماز جمعه این هفته همه آحاد جامعه را به رعایت تقوای الهی و انجام واجبات و ترک محرمات سفارش کردند.
وی در ادامه مباحث معاد و قیامت گفت : روز حساب روزیست که حسابرسی تمامی اعمال بدقت انجام خواهد شد و باید مراقب اعمال خود باشیم.
باید در پرداختن وجوهات شرعی همت بیشتری صورت بگیرد.
وی در ادامه تاکید کرد کسانی که رزق حلال کسب کرده باشند و وجوهات شرعی خود را بدرستی پرداخت کرده باشند حسابرسی آسانی خواهند داشت و کسانی که سستی کنند حسابرسی سختی در انتظار آن ها خواهد بود .لذا بر همه لازم است در دنیا به حساب های خود برسیم و در پرداخت زکات و خمس و وجوهات شرعی همت و دقت بیشتری داشته باشیم.
کسانی که باعث سختی معیشت مردم می شوند در قیامت عذاب خواهند کشید.
امام جمعه ارومیه در ادامه بیانات خود با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت : کسانی که اموال خود را انباشته می کنند و انفاقی نمی کنند، این اموال مایه عذاب و سختی در قیامت برای آنها خواهد بود.
فلذا کسانی که مال این مردم را به نا حق می‌خوردند و جمع می‌کنند و باعث زحمت و سختی معیشت و مشکلات اقتصادی در کشور می‌شوند. هرچنددر دنیا به رهایی برسند، ولی در قیامت همان اموال را داغ خواهند کرد و بر پیشانی و پشت و پهلوی آنها خواهند زد.
با پرداخت وجوهات شرعی فقر در جامعه ریشه کن می شود.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان موارد پرداخت زکات و خمس گفت : برای همه ما ضروریست طبق شرع مقدس اسلام وجوهات شرعی را بموقع و درست پرداخت کنیم تا فقر در جامعه ریشه کن گردد.
امام جمعه ارومیه به اهمیت تربیت اسلامی فرزندان تأکید کرده و افزود : باید فرزندانمان را طوری تربیت کنیم تا به پرداخت خمس و زکاتشان اهمیت بدهند.
رعایت آداب غذا خوردن باعث سلامتی جسم خواهد بود.
سید مهدی قریشی در پایان خطبه اول نماز جمعه این هفته با اشاره به یکی دیگر از مباحث خانواده به بیان روایتی از امام علی (ع) که به فرزند خود امام حسن (ع) سفارش میکردند پرداخته و گفت:
اهل بیت (ع) به غیر از مسایل اخلاقی در خانواده به مسایل بهداشتی و سلامتی نیز اهمیت میدادند و در این راستا به چهار سفارش علی (ع) اشاره کرده و گفت : برای سلامتی باید این نکات را رعایت کنیم : اول اینکه تا گرسنه نشده ایم سمت غذا خوردن نرویم و دوم اینکه تا قبل از سیرشدن از غذا خوردن دست بکشیم و سوم اینکه غذا را بخوبی بجویم و چهارم قبل از خوابیدن برای رفع حاجت اقدام کنیم تا سلامتی جسم و عافیت داشته باشیم.
پرستاران منش و حیا و عفت و معرفت حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نمازجمعه این هفته به سالروز ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها اشاره کرده و به همه پرستاران زحمتکش این روز را تبریک گفت:
امام جمعه ارومیه ضمن تبریک این روز به همه پرستاران و کادر درمانی توصیه کرد که حضرت زینب (س) را بعنوان الگو و سرمشق خویش قرار داده و کارهایشان را با تأسی به رفتار و منش ،عفت و حیا و معرفت این بانوی بزرگ با اخلاص و برای خداوند انجام دهند تا هم از آرامش باطنی و ثواب و اجر اخروی بی بهره نمانند.
وی در ادامه با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) به اجر و پاداش و مقام والای پرستاری کردن از یک بیمار اشاره کرده و افزود : هر کس یک شبانه روز در بالای سر مریضی بماند و از او پرستاری کند خداوند او را با حضرت ابراهیم (ع) محشور می کند و در روز قیامت با سرعت از پل صراط رد خواهند گذشت. و هرکس تنها یک خواسته مریضی را اجابت کرده و انجام دهد از تمامی گناهانش خارج میشود بمانند روزی که تازه متولد شده است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به دیدار دیشب خود با جانبازان قطع نخاعی و همسران بزرگوارشان گفت : کسانی بودند نزدیک به 30 سال در بستر بیماری هستند و جای تعجب دارد که این بانوان با چه عشق و علاقه ای از این جانبازان عزیز پرستاری می کنند و خدا میداند خداوند چه اجر و پاداش والایی برای این عزیزان در نظر خواهد گرفت.
مردم و بزرگان شهر قم باید حواسشان به دشمنی ها باشد تا هویت انقلابی قم تغییر نکند.
امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به ۱۹ دی ، روز انقلاب مردمی قم اشاره کرده و توجه همه مردم و مسئولین را به اهمیت بیانات رهبر انقلاب که در دیدار با مردم قم بیان شد جلب کرد.
وی ادامه داد : ایشان گفتند قم باید انقلابی بماند و قم مادر و هسته انقلاب است و دشمن میخواهد چهره و منش این شهر را تغییر دهند و باید بزرگان و علما و مردم قم بیدار باشند.
سید مهدی قریشی در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت : تمامی عزم و تلاش دشمن این است تا از هر راهی که توان داشته باشند شما را از دینتان برگردانند.
مردم و مسئولین با کمک هم باید مشکلات اقتصادی را حل کنند.
سید مهدی قریشی گفت : مردم و مسئولین باید به گفته رهبری به هم کمک کنند و با هم باشند تا بتوانند مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کنند.
امام جمعه ارومیه با اشاره به محاسبه ها و پیشگویی های دشمن و بخصوص آمریکا از قدیم داشتند و ایران را جزیره ثبات میخواندند که بعد از 9 روز انقلاب مردم ایران کلید خورد و باعث سقوط رژیم طاغوت و آمریکاییها در ایران شد.
آمریکایی‌ها با پیش بینی های خود حماقتشان را نشان می‌دهند.
وی ادامه داد : امروز هم آمریکایی ها پیشگویی هایی می کنند که در حقیقت این سخنان نشانه حماقت آنهاست و صفت احمق شایسته آنهاست.
جای تأسف دارد که عده ای غرب زده از تریبون رسمی مجلس از آمریکا حمایت میکنند
سید مهدی قریشی در تشریح سخنان رهبری گفت : عده ای غرب زده در ایران که شیفته پیشگویی های غربی ها هستند ، خود را به جهالت زده اند و به آرمان های انقلاب طعنه می‌زنند که این جای تاسف دارد که این کلمات و سخنان سخیف از زبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تریبون رسمی مجلس گفته می‌شود و حیف بر اینها و افسوس به رأی ملت که صرف اینگونه نمایندگان شده است.
امام جمعه ارومیه با اشاره به گفته های نمایندگانی که مشکلات کشور و سوء مدیریت دولت و ضعف مجلس را به مقام معظم رهبری نسبت میدهند گفت: آیا خجالت نمیکشند نمایندگانی که اینگونه انقلاب و آرمان های انقلاب و کارهای ارزشمندی همچون تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را زیر سوال میبرند؟ آیا شما قسم یادنکردید؟
سید مهدی قریشی گفت : اگر به گفته امام اسناد لانه جاسوسی افشا میشد و در مدارس تدریس میشد امثال این نمایندگان نمی‌توانستند بیایند و در تریبون رسمی مجلس علنا از آمریکا که به گفته امام شیطان بزرگ است حمایت کنند.
وظیفه همه ما مقابله و مبارزه با شیطان بزرگ آمریکاست.
وی در ادامه تأکید کرد: وقتی شیطان بزرگ آمریکاست ما چگونه میتوانیم با او دست دوستی بدهیم و وظیفه ما مقابله و مبارزه با شیطان است و من تعجب میکنم از نمایندگان متدین که چگونه اینگونه افراد را در جمع خود تحمل می کنند.
سید مهدی قریشی به کلام امام خمینی (ره) اشاره کرده و گفت: امام فرمود مبارزه ما مبارزه حق و باطل بود و تقابل اسلام و کفر است نمایندگان باید حواسشان به سخنانی که می‌گویند باشد.
وی با انتقاد از حرف های این نمایندگان در مورد ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر گفت : بهتر است نمایندگان مجلس تاریخ نگار جنگ هشت ساله و اقدامات جنگ طلبانه صدام و دشمنان کشور را مطالعه کنند تا بدانند زمانی که قطع نامه صادره از شورای امنیت صادر شد ، دشمنان کشور حتی زیر بار نمیرفتند تا بپذیرند که آغاز کننده جنگ چه کسی بود و چه کسی از سلاح شیمیایی استفاده کرده ؛ حال که این نمایندگان تلویحا ایران را مقصر جنگ بیان میکنند و لازم است آقایان نماینده حواسشان به حرف هایی که میزنند باشد.
نباید کم کاری و سوء مدیریت دولت و مجلس را به پای مقام معظم رهبری بنویسند
سید مهدی قریشی با انتقاد تند از سخنان سخیف این نمایندگان گفت : هزاران تأسف که اینگونه افراد در جایگاه نمایندگی مردم ایران اسلامی قرار دارند.
وی در ادامه به قسمی که نمایندگان در ابتدای کارشان میخورند اشاره کرده و از اینکه این نمایندگان غرب زده پایبند به قسمشان نیستند به شدت انتقاد کرده و گفت این ها با زبان شیطان سخن میگویند.
امام جمعه ارومیه در پایان سخنان خود تأکید کرد : اصلی ترین حامی دولت و مجلس مقام معظم رهبری است و اختیارات دولت بسیار فراتر از چیزی است که ما تصور میکنیم و با این حال نباید قصور و کم کاری مسئولین را به پای رهبری بنویسند جماعت ما بیدارند و می‌بینند که مسئولین چقدر کم کاری می کنند و واقعا جای تاسف دارد وبر همه ما لازم است تا هوشیار باشیم و در انتخاب نمایندگان دقت کنیم.
کلمات کلیدی پست

قریشی نماز جمعه ارومیه یکشنبه ، 23 دی 1397 - 8:17 صبح
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : نماز جمعه
کد پست : 2251


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790