Skip Navigation Linksصفحه اصلی : آرشیو موضوعی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
54.81.220.239
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
878
  بازدید دیروز :
566
   افراد آنلاین :
9
   بازدید ماه جاری :
25922
   بازدید ماه گذشته :
55327
   بازدید کل :
233056

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در خطبه های نماز جمعه 7 دی عنوان کرد:

حضور در مراسمات نه دی نشانه ولایت مداری مردم و مسئولین است.

بازگشت


کسانی بدون حساب وارد بهشت الهی می‌شوند که گرفتار مسائل دنیوی نباشند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن دعوت از همه برای رعایت تقوای الهی به بیان مباحث معاد و قیامت پرداخت.
امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به ویژگی های یوم الحساب و قیامت اشاره کرده و افزود: در روز قیامت به تمامی حساب های مردم رسیدگی خواهد شد و روزی است که در آن روز،خداوند هر که را بخواهد میبخشد و هر که را بخواهد حسابرسی می‌کند.
سید مهدی قریشی در ادامه با اشاره به روایتی از اهل بیت(س) گفت : در روز قیامت مردم به چند گروه تقسیم خواهند شد گروهی را حساب آسان خواهند گرفت و گروهی خواهند بود که بدون حساب وارد بهشت خواهند شد چون در دنیا گرفتار مسائل مادی نبوده اند.
وی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) که فرمود : ای خاک خوشا بحال تو که کسانی از تو در روز قیامت برانگیخته خواهند شد که حسابی از آنها خواسته نخواهد شد و کسانی خواهند بود که حسابرسی سختی در انتظارشان خواهدبود و کسانی نیز خواهند بود که بدون حساب وارد جهنم می شوند زیراآنان اهل کفر هستند ، امثال ترامپ و بزرگان اروپا و ظالمان عربستانی نیز از این گونه هستند.
امام جمعه ارومیه با بیان اهمیت یادآوری معاد و روز قیامت گفت باید به حساب خود در این دنیا برسیم تا در دنیای آخرت حسابی آسان داشته باشم.
در محیط خانه و خانواده باید حرف زدنمان را مهندسی کنیم
دکتر سید مهدی قریشی در ادامه مباحث خانواده به نوع حرف زدن در محیط خانواده اشاره کرده و گفت: در خانواده باید حرف زدنمان را مهندسی کنیم.
سید مهدی قریشی با بیان نحوه صحبت کردن در خانواده به حساسیت داشتن این موضوع تاکید کرده و افزود باید هر حرفی را هر جایی و هر زمانی نزنیم زیرا بیان هر مطلب نابجایی امکان دارد باعث بروز اختلافات و ناراحتی در خانواده شود.
وی با اشاره به روایتی از علی (ع) گفت که زبان انسان عاقل پشت قلب اوست و قلب احمق پشت زبانش است .فلذا باید حواسمان به حرف زدنمان باشد تا موجب اختلاف و ناراحتی در بین خانواده و نزدیکان نباشیم.
مشارکت کردن مردم در بازسازی عتبات عالیات نشانگر تربیت در آستان محبت اهل بیت (ع) است
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نمازجمعه این هفته با تشکر از حضور مردم و خیرین محترم در جشنواره نشان محبت و بازسازی عتبات عالیات از کمک های شایانی که در این زمینه کردند ابراز رضایت کرده و گفت:
در این مراسم شاهد بودیم بانوانی که طلاها و گوشواره های خودشان را فی المجلس برای باز سازی عتبات عالیات هدیه کردند و این عشق و محبت و فداکاری برای اهل بیت (ع) نشان از این داشت که مردم ما با محبت و عشق اهل بیت و علی(ع) و اولادش تربیت شده اند.
هر کس به عالمی احترام بگذارد و او را گرامی بدارد بمانند آن است که به خداوند احترام گذاشته است:
امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود با تسلیت رحلت فقیه عالیقدر آیت الله هاشمی شاهرودی و بیان مقام والای این عالم ربانی گفت :
تشکر می‌کنیم از همه مردم استان بخاطر حضورشان در مراسمات بزرگداشت این عالم جلیل القدرکه حقا وظیفه ماست تا مقام عالمان خود را بزرگ و والا نگه داریم که به بیان علی (ع) هر کس به عالمی احترام بگذارد در حقیقت به خداوند احترام گذاشته است.
ترامپ با ورود مخفیانه خود به عراق پوشالی بودن قدرت استکبار را نشان داد:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با اشاره به ورود مخفیانه جناب ترامپ به عراق گفت
این آمدن ها و رفتن ها نوعی دهن کجی به کشورهاست است و این به معنای زیر پا گذاشتن همه قواعد بین المللی است . و باید درس عبرت باشد برای ما تا دشمن خود را خوب بشناسیم.
این کار جناب ترامپ نشان داد که با وجود میلیارد ها دلار هزینه کردن هم مجبور هستند مذبوحانه و ذلیلانه و بصورت مخفیانه وارد پادگان نظامی شوند که این نشانه خفت و ترس از مرگ ذلیلانه قدرت های بزرگ است.
وی در ادامه ، این کار سخیف رییس جمهور آمریکا را بمانند ورود بدون اجازه به خانه انسانی تشبیه کرده و تصریح کرد این نوع رفتار ثمره تربیت اباحیگرانه و پر از شهوت و فساد است که اینگونه نمایان می شود.
دی روز میثاق امت با ولایت است و باید بزرگ و گرامی داشته شود 9 دي
امام جمعه ارومیه در ادامه بیانات خود به فرارسیدن سالگرد ۹ دی اشاره کرده و تصریح کرد: باید طبق گفته رهبر معظم انقلاب این روز را بزرگ و گرامی بداریم.
وی در ادامه گفت : همه میدانید که اتفاقات سال 88 چقدر مهندسی شده بود و دشمن از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فروگذار نکرد ، در ماه رمضان آشکارا روزه خواری کردند و به مراسم عزاداری سید الشهدا اهانت کرده و شعار نه غزه و لبنان سر دادند و مردم با هوشیاری و بصیرت خود در ۹ دی بصورت خودجوش وارد میدان شده و طومار آنها را به هم پیچیدند.
بنابراین ما باید این روز را زنده نگه داریم به دو دلیل اول اینکه نسل های آینده تکلیف خود را بدانند و بتوانند در مقابل دشمنان خود با بصیرت مقابله کنند و دوم اینکه اجازه بوجود آمدن فتنه دیگری را در کشور ندهیم.
امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه عده ای در داخل کشور به دنبال مظلوم نمایی سران فتنه هستند و بحث رفع حصر را پیش می‌کشند تأکید کرد:
نباید بگونه ای باشد که با غفلت کردن و از یاد بردن خیانت هایی که به کشور شد و نزدیک به 7 ماه کشور در نا امنی و آشوب به سر برد با طرح چنین مباحثی جای ظالم و مظلوم عوض شود.
خواص جامعه و مسئولین نباید خود را به خواب غفلت بزنند.
وی در ادامه به اهمیت خواص و روشنگری آنان در جامعه تأکید کرده و تصریح کرد : خواص جامعه و مسئولین نباید خود را به خواب غفلت بزنند و اجازه دهند عده ای فتنه گران را تطهیر کرده و به آنها مسئولیت دهند.
سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود دلیل بزرگداشت روز نه دی را اینگونه عنوان کرده و گفت
ما باید ۹ دی را بزرگ نگه داریم چون روز دفاع از ولایت و روز میثاق امت با ولایت است و اگر خدایی نکرده غفلت کنیم رهبر را تنها می‌گذارند حتی اگر رهبرجامعه علی بن ابی طالب (ع) باشد چون حضور مردم در پشتیبانی از رهبر جامعه اهمیت بسیار بالایی دارد.
حضور در مراسمات نه دی نشانه ولایت مداری مردم و مسئولین است.
امام جمعه ارومیه به اهمیت حضور در مراسمات بزرگداشت این روز اشاره کرده و گفت:
همانطور که روز 9 دی روز امتحان بصیرت و ولایت پذیری بود حضور در مراسمات این روز بزرگ نیز یک امتحان است.
و مردم جامعه هوشیارند و میبینند که چه کسانی حضور دارند و چه کسانی به حضور در این مراسمات اهمیت نمی دهند.
بنابراین حضور پیدا کردن در مراسمات این روز وظیفه همه ما است و مردم باید هوشیار باشد و ببینند که چه کسانی حضور دارند و چه کسانی نیستند و اینگونه ولایی بودن هر فردی معلوم می‌شود.
وی در ادامه گفت : ممکن است افرادی بیایند و در نظام جمهوری اسلامی به مسئولیت هایی برسند و بعد ها برای این نظام مشکل بوجود بیاورند.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی در پایان خطبه دوم نماز جمعه این هفته با بیان روایتی از حضرت علی (ع) که درجمله ای به خواص اطراف خود فرمود:
به چه کسی اعتماد کنم ؟ که شما خواص درد من هستید و درمان این درد ها با شما امکانپذیر نیست از خداوند متعال برای همه مردم و مسئولین بصیرت و دینداری و تبعیت خالصانه در مسیر ولایت و رهبری که همان اطاعت از خداوند است را مسألت نمود.
کلمات کلیدی پست

قریشی نماز جمعه ارومیه شنبه ، 8 دی 1397 - 10:43 صبح
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : نماز جمعه
کد پست : 2228


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790