Skip Navigation Linksصفحه اصلی : آرشیو موضوعی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
54.81.220.239
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
968
  بازدید دیروز :
566
   افراد آنلاین :
5
   بازدید ماه جاری :
26012
   بازدید ماه گذشته :
55327
   بازدید کل :
233146

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی:

مسئولان به جای واردات دام زنده جلوی قاچاق دام را بگیرند (نماز جمعه ارومیه مورخه 97/10/28)

بازگشت


حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی، به بیان مسائل عالم قیامت پرداخت و گفت: از جمله مسائل روز قیامت این است که وحشت و ترس عمومی همه را فرا می‌گیرد.
وی در ادامه ضمن بیان روایتی از حضرت امیرالمومنین گفت: حضرت در خطبه ۸۳ نهج‌البلاغه می‌فرمایند: زمانی که امور دنیا تمام و قیامت نزدیک می‌شود خداوند انسان‌ها را از قبرها، لانه پرندگان، شکم حیوانات وحشی و میدان‌های جنگ خارج و همه صف به صف با سرعت و سکوت به سمت قیامت حرکت می‌کنند، در آن لحظه همه انسان‌ها تحت نظارت خداوند هستند و ندای ندا دهنده به همه می‌رسد، همه لباس‌های ذلت می‌پوشند و با ذلت در محضر خداوند می‌ایستند، تمام حیله‌ها از بین می‌رود و امیدها قطع می‌شود، دل‌ها خالی می‌شوند و انسان هیچ تکیه‌گاهی پیدا نمی‌کند، عرق از صورت آن‌ها به دهان آن‌ها می‌ریزد و در دل‌ها ترس مستقر می‌شود و از شدت ترس گوش‌ها به لرزه در می‌آید.
وی در ادامه افزود: عده‌ای در این روز نسبت به اعمالشان عقوبت و عده‌ای پاداش خواهند دید، این صحنه‌ایست که دل‌ها در آن لرزان می‌شوند و خوف همه را فرا می‌گیرد.
وی در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم خاطر نشان کرد: در قیامت ندایی خواهد آمد که خواهد گفت هیچ کسی جز خداوند صاحب حکومت نیست و در آن روز همه با عدالت به نتیجه اعمال خود خواهند رسید.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه ضمن تأکید بر خوف همگانی در روز قیامت افزود: البته در آن عرصه وحشت و خوف برای کسانی که به خداوند ایمان درستی داشتند ترسی وجود ندارد و مومنان خوشحال و شادمان خواهند بود.
وی خاطر نشان کرد: کسانی که اهل بهشت هستند در روز قیامت از جهنم به دور خواهند بود و حتی صدای جهنم را نیز نخواهند شنید و خداوند آن‌ها را در آنچه به آن علاقه دارند سیراب خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین افزود: حضرت امیرالمومنین می‌فرمایند: ای مردم امروز روز عمل است و کسانی که اعمال درستی دارند در قیامت با خداوند همسایه و با پیامبران رفیق و با فرشتگان همراه خواهد بود و صدا جهنم به گوش آن‌ها نمی‌رسد و کوچک‌ترین آسیبی به آن‌ها نخواهد رسید که این از فضل خداوند است.
وی در ادامه ضمن دعوت مردم بر مراقبت از اعمال گفت: اگر انسان بخواهد در قیامت ترس بر او وارد نشود باید در اعمال خود مراقبت کرده و به واجبات الهی عمل کند.
امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه اول به بیان مسائل اخلاق خانواده پرداخت و گفت: از جمله مسائلی که باید در خانواده‌ها رعایت شود این است که زن و مرد در خانه به اندازه توان و قدرت از هم انتظار داشته باشند.
وی در ادامه افزود: همه قدرت و توان یکسانی ندارد لذا زن و مرد نباید فوق توانایی هم از همدیگر انتظار نداشته باشند چرا که اگر بیش از توان و قدرت از دیگری انتظار باشد در زندگی انسان اختلاف ایجاد شده و زندگی تیره و تار می‌شود و آرامش زندگی و خانه از بین می رود.
وی خاطر نشان کرد: از جمله سخنانی که از حضرت فاطمه (س) برای ما به یادگار مانده این است که حضرت به امیرالمومنین می‌فرمایند: من از خداوند می‌ترسم که از توانایی تو انتظار بیشتری داشته باشم.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در ابتدای خطبه دوم ضمن اشاره به نزدیک بودن ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه گفت: در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا قرار داریم، ایام شهادت حضرت را محضر حضرت ولی عصر تسلیت عرض می‌نماییم.
وی در ادامه افزود: در مورد شهادت حضرت دو نقل وجود دارد که هر دو معتبر است و نقل کننده آن‌ها از علمای جلیل‌القدر شیعه هستند.
وی در ادامه گفت: نقل اول از مرحوم شیخ کلینی است که از امام صادق (ع) نقل کرده که حضرت بعد از رحلت پیامبر هفتاد و پنج روز عمر کردند و بعد از وفات پیامبر، حضرت فاطمه در فراق پدر به شدت محزون بودند، در این هفتاد و پنج روز جبرئیل نازل شده و حضرت را تصلی می‌دادند و از محل پیامبر خبر می‌دادند و از سرنوشت فرزندان حضرت می‌گفتند و امیرالمومنین سخنان جبرئیل را می‌نوشتند که به عنوان مصحف فاطمه مشهور است.
وی افزود: بنابه این روایت حضرت بعد از رحلت پیامبر، هفتاد و پنج روز عمر کرده‌اند و بر اساس این نقل در 13 جمادی‌الاولی به شهادت رسیده‌اند.
وی ادامه داد: نقل دوم، نقل مرحوم شیخ طوسی است که حضرت بعد از نود‌ و پنج روز از رحلت پیامبر به شهادت رسیده است و لذا بر اساس این نقل سوم جمادی‌الثانی روز شهادت حضرت است.
وی خاطر نشان کرد: یقیناً یکی از این دو نقل صحیح است اما چون نقل کننده هر دو بسیار معتبر است نوعاً شیعه این بیست روز را ایام فاطمیه حساب کرده و به حرمت ایام شهادت حضرت از جشن و سرور پرهیز می‌کنند.
وی تأکید کرد: دومین ایام شهادت حضرت با ایام دهه فجر مصادف شده که ما باید هم چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن بگیریم و هم جشن‌ها طوری باشد که با ایام شهادت حضرت سازگار باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی در ادامه به ادعای آمریکا برای ابر قدرت بودن اشاره کرد و گفت: اینکه آمریکا داعیه ابر قدرتی دارد صرفاً یک ادعا است و از درون تو خالی و رو به اضمحلال و فروپاشی است.
وی خاطر نشان کرد: با وجود این همه ادعا برای مدیریت دنیا، یک ماه هست که دولت فدرال آمریکا تعطیل است، هنوز نمی‌تواند خود را مدیریت کند و خیلی از کارمندانش بلاتکلیف هستند از طرف دیگر داعیه مدیریت دنیا را دارد.
وی تأکید کرد: آمریکا خود را قدرتمند نشان می‌دهد اما از درون سست و پوسیده است.
وی در ادامه افزود: یک نمونه از این مسئله این است که مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی که اهل آمریکا است اما مسلمان شده و به ایران آمده بود را که برای ملاقات برادر مریض خود به آمریکا رفته دستگیر کرده‌اند.
وی خاطر نشان کرد: اینکه که می‌گویند آمریکا مهد تمدن و آزادی است و این همه ادعای دموکراسی و آزادی دارند از حجاب یک زن خبرنگار به قدری می‌ترسند که او را زندانی کرده و حجاب او را برمی‌دارند.
وی افزود: اگر آمریکا واقعاً طلایه‌دار آزادی و دموکراسی است چرا باید از یک زن این همه بترسد و اگر بحث آزادی است چرا حجاب آن زن را بر می‌دارد.
وی خاطر نشان کرد: لذا ما باید ددمنشی و خیانت آن‌ها را بشناسیم چرا که در آن‌ها بویی از انسانیت، منطق و تعقل وجود ندارد و به هر کس دستشان برسد ظلم خواهند کرد.
امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم به بیان اهمیت حمایت مردم و مسئولین از تولید داخلی و اشتغال پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری بارها در مسئله اقتصاد مقاومتی فرموده‌اند که باید بر حمایت از تولید داخلی اهتمام داشته باشیم.
وی در ادامه گفت: ما باید از محصولات تولید داخلی مصرف کنیم و مسئولین باید از تولیدات داخلی حمایت کنند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: بحث اشتغال در منطقه و استان ما مسئله بسیار مهمی است، پول‌های کمی که در دست مردم هست باید یکجا جمع شده و توسط آن یک پروژه بزرگ افتتاح شود.
وی افزود: اگر کسی بخواهد جنسی را وارد کشور کند باید به جای واردات آن جنس، کارخانه تولیدی آن را در داخل کشور ایجاد کرد تا کارگر ایرانی در آن مشغول به کار شود.
وی ادامه داد: اگر این مسئله اتفاق نیافتد مسئله بیکاری حل نخواهد شد و در ذیل این مسئله باید جلوی قاچاق مخصوصاً قاچاق سازمان یافته، به هر نحو ممکن گرفته شود.
وی تأکید کرد: مسئله قاچاق دام در استان ما یکی از مسائل اساسی است، به راحتی و سادگی از این سمت دام‌های استان را قاچاق می‌کنند و از طرف دیگر می‌خواهند دام زنده وارد کشور بکنند، مسئولان به جای واردات دام زنده جلوی قاچاق دام را بگیرند.
کلمات کلیدی پست

نماز جمعه ارومیه قریشی شنبه ، 29 دی 1397 - 10:58 صبح
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : نماز جمعه
کد پست : 3256


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790