Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
18.206.13.39
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
392
  بازدید دیروز :
831
   افراد آنلاین :
2
   بازدید ماه جاری :
1920
   بازدید ماه گذشته :
27993
   بازدید کل :
264225

رئیس اداره ی امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، از فعالیت ۲۵۷ خانه ی قرآنی شهری و روستایی در سطح این استان خبر داد.

۲۵۷ خانه ی قرآن شهری و روستایی در آذربایجان غربی فعالیت می‌کنند

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، سجاد جعفرزاده، روز شنبه ۷ مهرماه سال ۹۷ با بیان اینکه از این تعداد ۵۳ خانه ی قرآن شهری و ۲۰۴ خانه ی قرآن روستایی است افزود: در طول سالجاری تاکنون ۴۷ جلسه ی قرآنی توسط خانه های قرآنی در سرتاسر استان برگزار شده است.

وی از وجود ۱۱۶ موسسه ی قرآنی مجوز دار در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: ۱۵ موسسه ی قرآنی بدون مجوز نیز در استان دایر است که تلاش می‌شود مجوزهای لازم برای این موسسات نیز اخذ شود.

جعفرزاده نبود نظارت کافی بر انتخاب مدیران موسسات در سالهای گذشته، نبود اعتبارات و پشتیبانی کافی از تشکل های قرآنی، موازی کاری دستگاه های فرهنگی و اجرایی را از مهمترین مشکلات تشکل ها و موسسات قرآنی در استان عنوان کرد.

رئیس اداره ی امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه آذربایجان غربی رنگین کمان اقوام و ادیان به شمار می رود گفت: ترویج و توسعه ی فعالیت های دینی و قرآنی در این استان بخصوص مناطق مرزی و روستایی ضروری است.

جعفرزاده با بیان اینکه امسال سه هزار نفر در کلاس های آموزش حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم شرکت خواهند کرد، بیان داشت: ۵ هزار نفر نیز در کلاس های آموزش عمومی شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: توسعه و ترویج فرهنگ حفظ و ایجاد ساختارهای جلسات حفظ قرآن در استانها از اهداف برگزاری کلاس های آموزش حفظ جزء ۳۰ قرآن است.

جعفرزاده در خصوص اهداف برگزاری کلاس های آموزش عمومی نیز افزود: آشنایی جامعه با مفاهیم روخوانی و روان خوانی قرآن کریم از جمله اهداف کلاس های آموزش عمومی است.
کلمات کلیدی پست

۲۵۷ خانه ی قرآن شهری و روستایی در آذربایجان غربی فعالیت می‌کنند شنبه ، 7 مهر 1397 - 2:23 بعد از ظهر
 ارومیه
 قرآنی

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 1110


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790