Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
54.172.234.236
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
929
  بازدید دیروز :
1120
   افراد آنلاین :
9
   بازدید ماه جاری :
27093
   بازدید ماه گذشته :
55327
   بازدید کل :
234227

برگزاری جلسه ی رسیدگی به امور مساجد به همت اداره ی تبلیغات اسلامی ارومیه

کارشناس امور فرهنگی اداره ی تبلیغات اسلامی ارومیه، از برگزاری جلسه ی رسیدگی به امور مساجد در این شهرستان خبر داد.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، رشید ابراهیمی، روز پنج شنبه 10 آبان ماه سال 97 با اعلام این خبر افزود: این جلسه به همت اداره ی تبلیغات اسلامی ارومیه و بمنظور بررسی و رسیدگی به مشکلات و ساماندهی امور مساجد، باحضور حجت‌الاسلام احمد علیپور رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی ارومیه، حجت‌الاسلام خان بابایی امام جمعه ی نوشین شهر و مسئول امور مساجد استان، همچنین اعضای این ستاد، در محل اتاق جلسات این اداره برگزار شد.

حجت‌الاسلام علیپور در این جلسه بیان داشت: رسیدگی به امور مساجد از مهم‌ترین مسائل یک شهر است، یعنی نباید جزو مسائل حاشیه‌ای یک محیط قرار گیرد.

وی افزود: مساجد علاوه بر اینکه کانون عبادت‌اند آثار و برکاتی نیز دارند بنابراین ضروری است که چنین جلساتی همیشه برپا شود تا کارگشایی داشته باشد.

رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی ارومیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره ی اهمیت توجه و رسیدگی به امور مساجد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب جهت بهره‌برداری از ظرفیت مساجد، ستاد رسیدگی به امور مساجد را تشکیل دادند که این تشکیلات برای بهتر شدن کار است.

حجت‌الاسلام خان بابایی مسئول امور مساجد استان نیز در این جلسه با بیان اینکه برای بالا بردن استفاده از ظرفیت مساجد الزاماتی وجود دارد، خاطرنشان کرد:‌ برای این امر باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و در یک نقطه متمرکز شود تا از دوباره‌کاری و موازی‌کاری جلوگیری شود.

وی با تأکید بر لزوم تقویت ستاد رسیدگی به امور مساجد،‌ این مساله را بر چند محور استوار دانست و افزود: نخست اینکه باید این ستاد برای انتخاب امام جماعت مساجد رسمیت پیدا کند، برخی از مساجد امام جماعت ندارند و فاقد آمادگی لازم برای امامت جامعه هستند، برخی دیگر کانون تفرقه و درگیری و بگومگوهاست، بنابراین اگر ستاد رسیدگی به امور مساجد قوی باشد و پشتوانه ی محکمی داشته باشد،‌ می‌تواند مسئولیت‌های خود را دنبال کند.

این جلسه با بررسی مشکلات برخی از مساجد ارومیه به پایان رسید.
کلمات کلیدی پست

برگزاری جلسه ی رسیدگی به امور مساجد به همت اداره ی تبلیغات اسلامی ارومیه پنجشنبه ، 10 آبان 1397 - 11:09 صبح
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : اخبار شهرستان
کد پست : 2156


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790