Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
3.226.243.130
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
783
  بازدید دیروز :
1278
   افراد آنلاین :
4
   بازدید ماه جاری :
23461
   بازدید ماه گذشته :
27993
   بازدید کل :
285781

شجاعت امام خمینی (ره) ابهت شرق و غرب را بر هم زد

استاد حوزه و دانشگاه گفت: شجاعت امام خمینی (ره) به عنوان یک عالم جامع و کامل ابهت شرق و غرب را بر هم زد.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین شیخ رسول برگی در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در حسینه اعظم ثارالله ارومیه با اشاره به ماه مهمانی خداوند متعال اظهار داشت: این ایام با رحلت جان سوز بزرگ معمار نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مصادف شده است. خدمات ایشان در راه دین و مردم توسط بزرگان دین مورد تکریم قرار گرفته و سبب تعجب و حیرت بزرگ مردان جهان است .

وی با اشاره به شخصیت والای امام خمینی (ره) افزود: بزرگان دیگر ادیان ویژگی های برجسته امام را مدنظر دارند. در طول تاریخ انقلاب های بزرگی برپا شده که در نهایت به غرب یا شرق وابسته شده ولی انقلابی که توسط امام خمینی (ره) پایه ریزی شد نه تنها به غرب و شرق اهمیتی نمی داد بلکه آنان را به زیر پا کشاند و با اراده قاطع خود توطئه‌های دشمنان علیه دین را یکی پس از دیگری خنثی کرد.

وی با بیان این که عظمتی در وجود بنیانگذار انقلاب اسلامی وجود داشت تماما خدا دادی بود بیان کرد: زمانی که خبر بازداشت امام خمینی (ره) به ایشان داده شد هیچ واهمه ای در وجود ایشان یافت نمیشد در حالی که سرتاپای اطرافیان ایشان را ترس فراگرفته بود و ایشان مشغول عبادت بودند.

حجت الاسلام برگی در ادامه عنوان داشت : امام راحل (ره) با توکل به خدا و با روحیه دینداری خویش از دشمنان ترس و واهمه ای نداشتند و همواره با قدرت و قاطعیت فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی همچنین خاطره هایی در ارتباط با بصیرت حضرت امام راحل(ره) ذکر کرده و افزود: بصیرت امام راحل (ره) در موقعیت های مختلف به حفظ جامعه منجر شد زیرا امام راحل معتقد بودند وقتی دینداری در جامعه از بین برود آمریکا و اسرائیل بر آن جامعه مسلط می‌شود.

وی اظهار داشت: تاکید حضرت امام (ره) حفظ اقتدار جامعه بود همانطور که امروز شاهد عملکرد بسیار عالی مقام معظم رهبری و نیروهای مسلح در این زمینه هستیم.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: مردم ما به نیروهای مسلح دلبسته هستند و این دلبستگی نشان می‌دهد که عملکرد قابل قبولی داشته اند.

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد با مدیحه سرایی و روضه خوانی حاج داوود علیزاده مداح اهل بیت عصمت و طهارت ادامه و به ضیافت افطاری ختم گردید.
کلمات کلیدی پست

تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ارومیه دین قرآن ارتحال امام خمینی (ره) سالگرد شنبه ، 18 خرداد 1398 - 1:46 بعد از ظهر
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 3349


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790